Enerji Etüt Hizmetleri

Geri

Enerji Etüt Hizmetleri

Endüstriyel Tesisler ile Ticari, Kamu ve Konut tipi binalariçin gerçekleştirdiğimiz “Enerji Etüt Proje”  hizmetimizle, üretimden ve konfordan ödün vermeden enerji tüketimlerinizi nasıl azaltılabileceğinize yönelik “Verimlilik Arttırıcı Projeler (VAP)” geliştiriyor ve sonrasında projelerimizi hayata geçirip enerji tüketimlerinizinazaltılmasını sağlıyoruz.

ÇALIŞMA KAPSAMIMIZ

A   ÖLÇME 

Öncelikle tesisinizde bir ön keşif yapılıp genel hatları ile yapı tanınır, tesisinizin yıllar bazında aylık tüketim verileri, tüketimi etkileyen parametre bilgileri, envanter bilgileri ve gerekli görülen tesise ait projeler alınıp tüm detayları ile incelenir.Yapılan incelemeler sonucunda belirlenen enerji tüketicilerinde ölçüme dayalı analizler yapılır.

B   RAPORLAMA 

Alınan veriler, yapılan analiz ve ölçümler sonucunda detaylı Enerji Etüt Raporu hazırlanır.Raporda, maliyetinden, kazancına, emisyon azaltımından geri ödeme süresine kadar tüm detayları içerecek şekilde enerji Verimlilik Attırıcı Projeler (VAP) oluşturulur.

C   PROJELENDİRME

Enerji Etüt Raporu ile ortaya çıkan bu projelerin hayata geçirilmesi için uygulama teklifleri size uygun finans çözümleri ile birlikte sunulur.

D   UYGULAMA

Uygulanması istenen projeler anahtar teslim olarak uygulanır.

E   KONTROL, İZLEME, DEĞERLENDİRME 

Uygulama sonrası taahhüt ettiğimiz kazançların yakalanıp yakalanmadığı yapılan ölçümlerle ortaya konarak enerji kazanımları ve geri ödeme süreleri değerlendirilerek raporlanır.

Bina ve endüstriyel tesislerinizin enerji tüketimlerini ile @ arasında azaltmak istiyorsanız,

 

Yetkili uzman mühendislerimizle bina ve tesislerinizin     ’ını çekmeye hazırız.