Enerji Kimlik Belgesi

Geri

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi (EKB); 05 Mayıs 2007 tarihinde yayınlanan 5627 sayılı“Enerji Verimliliği Kanununa”  buna bağlı olarak 5 Aralık 2008 tarihli “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” gereğince alınması zorunlu hale getirilmiş, binaların enerji performansını gösteren resmi belgedir. 2011 yılından önce yapımı tamamlanan binalar için EKB lerinin 2017 yılına kadar oluşturulması gerekmektedir.  

Bu belge ile binanızın; ısıtma, soğutma, kullanım sıcak suyu üretme, havalandırma, yalıtım veaydınlatmaya yönelik enerji performanslarını ayrı ayrı görebilir, binanızın enerji performans sınıfı ve sera gazı emisyonu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında EVD Şirketimiz EMAR tarafından geliştirilen “Verimlilik Arttırıcı Projeler (VAP)” ile binanızın enerji sınıfını yükselterek konfor şartlarınız değişmeden daha az tüketimi ile maddi kazanç sağlayabilir, daha az CO2 salınımı ileçevreye ve doğaya katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca enerji performans sınıfı yükselterek binanızın değerini de arttırabilirsiniz.

Bu amaçla çalışmalarını gerçekleştiren Şirketimiz EMAR, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen EKB yetki belgemiz ve EKB Uzmanlarımız ile binalarınız için Enerji Kimlik Belgesi düzenlemektedir.