ECA Yetkili Servisi

Geri

ECA Yetkili Servisi

ECA Yetkili Servisi

Kombi ve klimalarınızın bakımı için ideal bir adres olan ECA Yetkili Servisi size pek çok alanda hizmet sağlamakla beraber aklınızda olan tüm sorulara cevap bulabileceğiniz bir nokta. Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber yaz aylarında kombi kaç derece olmalı gibi bütçenizi koruyacak soruların da cevaplarını bulabileceğiniz bu yazımızda bebeğiniz için en güvenli klima ayarını öğrenebilirsiniz. Kombi ve klima bakımında güvenilir bir yetkili servis olan ECA Yetkili Servisi cihaz bakımı nasıl yapılır, hangi aralıklarla yapılmalı soruları da cevaplayarak cihazının ömrünü uzatarak sağlıklı bir şekilde çalışmasın sağlar. ECA Yetkilİ Servise danışabileceğiniz birkaç soruyu sizin için derledik. 

Yaz Aylarında Kombi Kaç Derece Olmalı?

Konum itibariyle sorunun pek çok cevabı olabilir, ancak yaz aylarının her noktada neredeyse sıcak olması sebebiyle kombinizin doğalgaz kısmını kapatabilirsiniz. Su ayarlarını kısmında ise cildiniz tahriş olmasını engellemek için su sıcaklığını da orta ayarda tutmanız sağlıklı olabilir.

Kış Aylarında Kombi Kaç Derece Olmalı?

Bu sorunun da cevabı konum itibariyle değişebilir ancak en düşük 20 derecede sabitlemelisiz. Soğuklarda kaloriferinizin içinde birikmiş olan su donabilir bu yüzden size ekstradan masraf çıkarabilir. Bunun önüne geçmek için kullanmadığınız odalarınızın bile kaloriferini açmanız gerekmektedir. Öte yandan soğuk kış günlerinde kombinizin ayarını 50-55 derece civarında tutabilirsiniz ancak sıcak olması durumunda düşürmeniz gerekebilir. Çok sıcak hava da solunum yolları için tavsiye edilen bir şey değildir. 

Yazın Bebekler İçin Klima Kaç Derece Olmalıdır?

 ECA Yetkili Servis olarak hem ailenizin güvenliğini hem de cihazınızın güvenliğini gözetiyoruz. Genel olarak bebekler için 21-24 derecelik bir sıcaklığın uygun olduğu uzmanlar arasında fikir birliğine varılmış bir bilgidir. Öte yandan klimaların filtre temizlikleri havanın temiz olması açısından önemlidir. Pek çok solunum probleminin önüne geçmek için temiz bir klima ile doğru sıcaklıkta oda içi havayı sabit tutmak önemlidir. Aksi takdirde bebeğinizin sağlığı tehlikeye girebilir ve yaş itibariyle hassas olan bünyesi çeşitli hastalıklarla karşı karşıya gelebilir.

Cihaz Bakımları Nasıl Yapılır, Her Yıl Yapılması Gerekli Midir?

 Bir profesyonel yardımıyla yapılması tavsiye edilen cihaz bakımlarının maalesef evde tek başına yapılması mümkün değildir. Öte yandan bunu denemeniz hem sizin hem de cihazınızın sağlığı bakımından doğru bir karar olmayacaktır. Her yıl yapmanız gereken kombi bakımı faturanızın daha uygun gelmesi açısından önemlidir, ek olarak klima bakımını yaz ayları ve kış aylarının başlangıcından yapılması önemle tavsiye edilir. Bu bakımı gerçekleştirerken cihazınızın zarar görmemesi veya parçalarının sağlıkl bir şekilde değişiminin gerçekleşmesi için doğru bir servisten hizmet almanız önemli bir noktadır. Sizin için her zaman yanınızda olacak olan ECA Yetkili Servis bu konuda güvenilir bir adrestir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Pek çok aşamaya sahip olan kombi bakımında öncelikle sıcak su ve kalorifer yanma planı kontrol edilir. Kombinin içi açılarak tozlar temizlenir. Kombi bacaları fanları kontrol edilir. Sonrasında ateşleme iyonizasyon elektrodunun kontrol edilmesiyle gaz ayar kontrolleri sağlanır. Mevcut arıza parçalar müşteri onayıyla değiştirilir ve su basıncı 1.5 barda sabitlenerek kombi bakım işlemi kabaca tamamlanır. ECA Yetkili servisi arayarak diğer sorularınıza da cevap bulabilirsiniz.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

 Yılda iki kere yapılması gereken kombi bakımı bilirkişinin yapmasıyla en doğru ve sağlıklı çalışma sistemine ulaşacaktır. Tozlanmış kısımlarının temizlenmesi ve filtre değişimi şeklinde gerçekleşene klima bakımını klima servisine ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yetkili Servislere Nereden Ulaşabilirim?

ECA Yetkili Servis numarası üzerinden yekili servise ulaşabilir, gereken işlemleri yaptırabilirsiniz.

Servis Sorgula