Banyo Dekorasyonunuzu Yenilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Geri

Banyo Dekorasyonunuzu Yenilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo Dekorasyonunuzu Yenilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo dekorasyonu hassaslıkla düşünmeniz gereken bir alan çünkü hem hijyene dikkat etmelisiniz, hem kullanım kolaylığına hem de huzurlu bir alan olmasına. Banyo dekorasyonu eskiden çok önemli değilken şimdilerde biraz da japon mimarisinin getirdiği felsefesiyle başka bir anlam kazandı. Günümüz modern insanları olarak huzur bulabileceğimiz yaşadığımız günü stresini su ile akıtabileceğimiz modern tasarımlar ön planda.

Öncelikle İhtiyaçlarınızı Planlayın

İhtiyaçlarınızı planlamak, hem kullanım kolaylığı yaratacak hem de düzenli bir banyo dekorasyonunun kapılarını açacaktır. Eğer temizlik dolabı gibi bir dolabınız yoksa, banyonuzda mutlaka banyo dolabı bulundurmalısınız. Makyajınızı banyonuzda yapıyorsanız ayna seçiminiz ve ışık tercihiniz bu yönde olmalıdır. Havlularınızı banyoda tutmak istiyorsanız eğer, havlu dolabı kullanmak sizin için güzel bir seçenek olacaktır. 

Hijyeni Ön Planda Tutun

Banyo sıklıkla kirlenen bir alan ve sürekli olarak temizlemek gerekiyor. Özellikle evde küçük bir çocuk yaşıyorsa daha da dikkat edilmeli. Bu anlamda banyo dekorasyonunuz için seçtiğiniz lavabo ve rezervuarların malzemelerinin kir tutmayan özellikte olmasında fayda var. Örneğin Hygiene Plus ve EasyWash gibi 360 derece temizlik sağlayan teknolojileri tercih etmek hem hijyen oranını artıracak hem de temizliğe ayrılan vaktin azalmasına yardımcı olacaktır. 

Tarzınızı Belirleyin, Tasarımları Ona Göre Seçin

Tarzınızı belirlemek, seçimlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Modern bir tasarımdan mı hoşlanıyorsunuz yoksa minimalist tasarımlar mı daha fazla yansıtıyor. Köşeli hatları mı seviyorsunuz yoksa yuvarlak hatlar mı ilginizi çekiyor? Bu gibi donelerin cevaplarını bularak kendi tarzınıza ulaşabilir ve estetik anlamda sizi yansıtan tasarımlara ulaşabilirsiniz. 

Evdeki Herkes İçin Uygun Bir Kullanım Alanı Belirleyin

Eğer küçük bir çocuğunuz varsa boyu nedeniyle lavaboya yetişmekte zorlanacaktır. El yıkama, diş fırçalama gibi alışkanları küçük yaşta kazanması için boyuna uygun bir lavabo tercih edebilirsiniz. Bir lavabo modelinin çocuklara uygun olması onun şık olmayacağı anlamına gelmez. Hem hijyeni ön planda tutan hem de estetik görünümünden ödün vermeyen bir lavabo sizi bekliyor olabilir. 

Işıklandırmayı Önemseyin

Işıklandırma banyolar için oldukça önemlidir. Ne ışıl ışıl, gözü alacak kadar fazla ışık olmalı; ne  de loş olmalı… Bunun için tek bir ışık kaynağı kullanmak yerine, ışığı bölerek kullanabilirsiniz. Banyonuzun uygunluğuna göre birkaç yerde birde kullandığınız ışıklandırma ile istediğiniz ışığı kullanabilirsiniz. 

Dekoratif Objelerle Son Dokunuşlar

Geldik banyo dekorasyonunuzda kullanacağınız son dokunuşlara… Kullandığınız dekoratif objeler büyük önem taşıyor. Çünkü banyo mobilyalarınızı daha da şık gösterecek. Casual bir dekorasyon için hasır malzemeler ile yapılmış sevimli sepetler kullanabilirsiniz. Daha şık bir dekorasyon hayal ediyorsanız mermer objelere odaklanmanızı öneririz. Tarzınız ne olursa olsun, mutlaka yeşil bir bitki ile banyonuzda hayat başlatmayı unutmayın...